Na celý březen máme dopravu ZDARMA expedujeme každý CT.

Červenec: měsíc srdce a krevního oběhu!

Tradiční čínská medicína přiřazuje každému měsíci v roce určitý orgán či dokonce celý systém, který je v daném období oslabený a potřebuje tak zvýšenou péči. V červenci je třeba zaměřit pozornost na srdce a související krevní oběh.

Srdce udržuje stálé vnitřní prostředí těla

Letní měsíce jsou především o pomoci srdci, které pumpuje okysličenou krev do životně důležitých orgánů, tkání a zásobuje tak kyslíkem a živinami buňky celého těla. Krevní oběh také udržuje stálé vnitřní prostředí v rovnováze, což má vliv především na detoxikaci těla a správnou termoregulaci – a ta je v létě více než důležitá.

Za vnitřní nerovnováhou se často skrývá nevyvážená strava. Nedostatek živin brzdí tok krve, což má za následek stav, kdy krev přestane plynule proudit a v cévách stagnuje.

Jaké obtíže se mohou u psů a koček objevit při vnitřní nerovnováze?

 • arytmie neboli nepravidelnost srdečního rytmu
 • nízký nebo naopak vysoký krevní tlak
 • zánět žil
 • ateroskleróza neboli kornatění cév
 • poruchy srážlivosti krve
 • nedokrvování končetin
 • otoky končetin
 • zadržování vody v těle

Jak posílit srdce, krevní oběh a celkovou vnitřní rovnováhu u psů a koček? 

 • zvyšte příjem omega-3 mastných kyselin, protože přispívají k průchodnosti cév
 • zařaďte do stravy potraviny bohaté na rutin, který zpevňuje stěny cév (jablka, maliny, borůvky, ostružiny, červené papriky)
 • zapomínat byste neměli ani na kyselinu listovou, ta podporuje krvetvorbu a jejím významným zdrojem je například brokolice, kapusta, špenát a okurky
 • krevní oběh lze podpořit i čajem z meduňky, kopřiv či majoránky
 • poslední zázračnou potravinou (co se srdce a krevního oběhu týče) je červená řepa, která je bohatá na železo, magnesium a draslík; je nápomocná při léčbě chudokrevnosti a snižuje vysoký cholesterol

Šalvěj jako prevence kardiovaskulárních a autoimunitních onemocnění 

Nejenže je šalvěj známá tím, že čistí ducha, ale je také velmi užitečná pro samotné tělo. Zlepšuje citlivost na inzulín, pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a dokonce vykazuje stejné účinky jako antidiabetikum rosiglitazon[1.].

Šalvěj je také přirozeně antibakteriální a antimikrobiální, ničí škodlivé organismy, které způsobují infekce. Výzkumy uvádí, že by mohla léčit i tak závažné nemoci, jako je například infekční zápal plic[2.]. Šalvěj je také přírodním osvěžovačem dechu, hubí totiž ústní bakterie, které způsobují páchnoucí psí a kočičí dech.

Šalvěj lékařská je oblíbenou léčivou rostlinou již od starověku, kdy byla označována za královnu bylinek. A není divu, obsahuje totiž více než 160 účinných antioxidantů[3.]. Ty pomáhají podporovat imunitní systém, zdraví srdce a mnohé studie také naznačují, že neutralizují potenciálně škodlivé radikály, jenž mohou být příčinou chronických zánětů, autoimunitních a kardiovaskulárních chorob[4.].

Jak podávat šalvěj psům a kočkám? Bezpečně!

 1. Šalvěj je hořká bylina, přidávejte ji tedy do krmiva střídmě, aby domácím mazlíčkům jejich strava chutnala. Ideálním způsobem, jak šalvěj zařadit do jídelníčku psa či kočky, je přidat ji v malém množství do domácích pamlsků.

 2. Doporučené denní množství je čtvrt čajové lžičky pro malé psy a kočky, jedna čajová lžička pro střední a velké psy a maximálně dvě čajové lžičky pro psy obřích plemen.

 3. Šalvějové listy jsou pro psy a kočky bezpečné, na rozdíl od esenciálního oleje ze šalvěje, který může být pro domácí mazlíčky nebezpečný, protože obsahuje větší koncentraci thujonu. Thujon může způsobovat zažívací potíže, a ve vysokých dávkách dokonce poškozuje játra a narušuje nervový systém, proto šalvějový esenciální olej psům a kočkám nikdy nepodávejte.

Jaký produkt od DR. MERCOLA® pro červenec doporučujeme my?  

Jednoznačně KRILL OIL / krillový olej z korýšů pro psy a kočky, který je nabitý omega-3 mastnými kyselinami, a v porovnání s rybím olejem má vyšší míru vstřebávání a obsahuje až 48× více antioxidantů.